Strona główna
Rozwój osobisty
Tutaj jesteś
Rozwój osobisty filtr do oczyszczacza powietrza

Jaki jest najlepszy filtr do oczyszczacza powietrza?

Data publikacji 6 lipca 2022

Współczesne czasy obfitują w różnego rodzaju nowinki technologiczne oraz innowacyjne urządzenia, które ułatwiają ludziom codzienne funkcjonowanie. Skoro ma się do dyspozycji takie dobrodziejstwa, należy skwapliwie z nich korzystać, zwłaszcza wtedy, gdy okazują się naprawdę skuteczne. Obecnie popularnym rozwiązaniem dla każdego domu jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który przydaje się w każdym pomieszczeniu. Dzięki niemu można oddychać powietrzem lepszej jakości, pozbawionym niepotrzebnych zanieczyszczeń.

Postępujący rozwój przemysłu znacząco wpływa na nasze środowisko naturalne, które staje się mniej przyjazne, dlatego warto zadbać o powietrze na optymalnym poziomie w swoim najbliższym otoczeniu, zwłaszcza w domach, w których są dzieci i osoby cierpiące na alergie. Na rynku dostępnych jest sporo rewolucyjnych oczyszczaczy powietrza, lecz sercem każdego z nich jest odpowiednio dobrany filtr. Jaki powinien być?

Dlaczego filtr HEPA jest tak wydajny i skuteczny?

Filtr do oczyszczacza powietrza – na przykład z tego e-sklepu https://filterbank.pl/ – jest najbardziej wydajny i najlepiej spełnia swą rolę, jeśli jest prawidłowo dobrany do konkretnego modelu urządzenia. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. filtry HEPA. Jest to produkt filtrujący składający się z kilku warstw, dzięki czemu zyskuje zdolność do przechwytywania znacznej ilości zarazków obecnych w powietrzu.

Przyjmuje się, iż skuteczność takiego filtra utrzymuje się na poziomie ponad 99%, co oznacza, że większość potencjalnych zagrożeń jest eliminowana w zarodku. Filtr do oczyszczacza powietrza HEPA jest w stanie wyłapać z powietrza i zneutralizować wszelkie zanieczyszczenia, alergeny, nieprzyjemne wonie, bakterie i grzyby, a także wirusy, które zazwyczaj przenoszą się drogą kropelkową.

Jak działa filtr HEPA?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, lecz filtr do oczyszczacza powietrza typu HEPA był pierwotnie przeznaczony do neutralizowania cząsteczek radioaktywnych w NASA. Jest to zatem specjalistyczny produkt na miarę potrzeb najbardziej wymagających osób. Filtr tego rodzaju zbudowany jest ze szklanego włókna i ma postać ergonomicznej harmonijki, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia filtrująca. Mechanizmy zatrzymywania zanieczyszczeń są perfekcyjne. Są w stanie wychwycić także pyłki, roztocza, sierść zwierzęcą lub kurz.

Filtr 2 w 1

Niektórzy potrzebują jeszcze bardziej wzmożonej ochrony. Dlatego też dla nich skutecznym rozwiązaniem będą tzw. filtry 2 w 1, czyli urządzenia zawierające jednocześnie filtr HEPA oraz filtr węglowy. Filtry węglowe instaluje się w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w samochodach bądź przestrzeniach biurowych. Są one wskazane zwłaszcza we wnętrzach, w których nie ma możliwości zapewnienia prawidłowej wentylacji. Filtry węglowe są bardzo czułe, wychwytują więc nie tylko cząstki stałe, ale także aromaty i zapachy, zanieczyszczenia chemiczne, czy obecne w powietrzu bakterie.

Filtr do oczyszczacza powietrza – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni dla siebie filtr do oczyszczacza powietrza, trzeba zwracać uwagę na to, czy dany produkt posiada stosowne atesty. Filtry przeznaczone do użytku muszą być np. zgodne z normą PN-EN 1822-1:2009. Każdy filtr zakwalifikowany jest do określonej klasy. Przyjmuje się, iż do domu trzeba zaopatrzyć się w filtr znajdujący się przynajmniej w klasie H13 bądź wyższej. Warto również sprawdzić, jakimi opiniami użytkowników legitymuje się dana marka filtrów.

Forex

Redakcja belchatow.net.pl

"Belchatow.net.pl" to prężnie rozwijająca się redakcja internetowa, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z IT, pracą, rozwojem osobistym, e-commerce, marketingiem, biznesem i finansami. Ich działalność obejmuje dostarczanie czytelnikom najnowszych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów na temat wyżej wymienionych obszarów. Zespół redakcyjny "Belchatow.net.pl" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie IT, przedsiębiorczości, finansów oraz marketingu, którzy śledzą najnowsze trendy i innowacje w swoich dziedzinach. Ich celem jest nie tylko informowanie czytelników o najważniejszych wydarzeniach i zmianach na rynku, ale także wspieranie ich w rozwoju zawodowym i osobistym, inspirując do ciągłego doskonalenia oraz osiągania sukcesów w życiu zawodowym i biznesowym. "Belchatow.net.pl" dąży do budowania społeczności profesjonalistów i przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać się, wymieniać doświadczeniami i wspólnie osiągać cele biznesowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?