belchatow.net.pl

Blog tematyczny o pracy, biznesie i marketingu internetowym

Rozwój

Jaki jest najlepszy filtr do oczyszczacza powietrza?

Jaki jest najlepszy filtr do oczyszczacza powietrza?

Współczesne czasy obfitują w różnego rodzaju nowinki technologiczne oraz innowacyjne urządzenia, które ułatwiają ludziom codzienne funkcjonowanie. Skoro ma się do dyspozycji takie dobrodziejstwa, należy skwapliwie z nich korzystać, zwłaszcza wtedy, gdy okazują się naprawdę skuteczne. Obecnie popularnym rozwiązaniem dla każdego domu jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który przydaje się w każdym pomieszczeniu. Dzięki niemu można oddychać powietrzem lepszej jakości, pozbawionym niepotrzebnych zanieczyszczeń.

Postępujący rozwój przemysłu znacząco wpływa na nasze środowisko naturalne, które staje się mniej przyjazne, dlatego warto zadbać o powietrze na optymalnym poziomie w swoim najbliższym otoczeniu, zwłaszcza w domach, w których są dzieci i osoby cierpiące na alergie. Na rynku dostępnych jest sporo rewolucyjnych oczyszczaczy powietrza, lecz sercem każdego z nich jest odpowiednio dobrany filtr. Jaki powinien być?

Dlaczego filtr HEPA jest tak wydajny i skuteczny?

Filtr do oczyszczacza powietrza – na przykład z tego e-sklepu https://filterbank.pl/ – jest najbardziej wydajny i najlepiej spełnia swą rolę, jeśli jest prawidłowo dobrany do konkretnego modelu urządzenia. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. filtry HEPA. Jest to produkt filtrujący składający się z kilku warstw, dzięki czemu zyskuje zdolność do przechwytywania znacznej ilości zarazków obecnych w powietrzu.

Przyjmuje się, iż skuteczność takiego filtra utrzymuje się na poziomie ponad 99%, co oznacza, że większość potencjalnych zagrożeń jest eliminowana w zarodku. Filtr do oczyszczacza powietrza HEPA jest w stanie wyłapać z powietrza i zneutralizować wszelkie zanieczyszczenia, alergeny, nieprzyjemne wonie, bakterie i grzyby, a także wirusy, które zazwyczaj przenoszą się drogą kropelkową.

Jak działa filtr HEPA?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, lecz filtr do oczyszczacza powietrza typu HEPA był pierwotnie przeznaczony do neutralizowania cząsteczek radioaktywnych w NASA. Jest to zatem specjalistyczny produkt na miarę potrzeb najbardziej wymagających osób. Filtr tego rodzaju zbudowany jest ze szklanego włókna i ma postać ergonomicznej harmonijki, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia filtrująca. Mechanizmy zatrzymywania zanieczyszczeń są perfekcyjne. Są w stanie wychwycić także pyłki, roztocza, sierść zwierzęcą lub kurz.

Filtr 2 w 1

Niektórzy potrzebują jeszcze bardziej wzmożonej ochrony. Dlatego też dla nich skutecznym rozwiązaniem będą tzw. filtry 2 w 1, czyli urządzenia zawierające jednocześnie filtr HEPA oraz filtr węglowy. Filtry węglowe instaluje się w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w samochodach bądź przestrzeniach biurowych. Są one wskazane zwłaszcza we wnętrzach, w których nie ma możliwości zapewnienia prawidłowej wentylacji. Filtry węglowe są bardzo czułe, wychwytują więc nie tylko cząstki stałe, ale także aromaty i zapachy, zanieczyszczenia chemiczne, czy obecne w powietrzu bakterie.

Filtr do oczyszczacza powietrza – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiedni dla siebie filtr do oczyszczacza powietrza, trzeba zwracać uwagę na to, czy dany produkt posiada stosowne atesty. Filtry przeznaczone do użytku muszą być np. zgodne z normą PN-EN 1822-1:2009. Każdy filtr zakwalifikowany jest do określonej klasy. Przyjmuje się, iż do domu trzeba zaopatrzyć się w filtr znajdujący się przynajmniej w klasie H13 bądź wyższej. Warto również sprawdzić, jakimi opiniami użytkowników legitymuje się dana marka filtrów.

Udostępnij