Strona główna
IT
Tutaj jesteś
IT social media marketing

Social media marketing – triki, które warto zastosować

Data publikacji 17 stycznia 2022


W świecie social media można się czasami zagubić. Łatwo przecież zacząć podejmować takie działania, które nie będą przynosić żadnych dobrych rezultatów albo nie będą aż tak efektywne, jak się tego od nich oczekuje. Co zatem robić, a czego robić nie warto, aby biznes nareszcie zaczął się kręcić?

Bez pośpiechu – wszystko na spokojnie

Przedsiębiorca, który dopiero zaczyna działać w social media marketing, zazwyczaj jest skłonny do jednoczesnego testowania przynajmniej kilku, w skrajnych przypadkach nawet i kilkunastu różnych narzędzi. Wydaje mu się, że w ten sposób zwiększa swoje szanse na sukces, ale w rzeczywistości dzieje się coś odwrotnego. Nie da się bowiem kontrolować skuteczności licznych aplikacji i programów, jeżeli działają one jednocześnie, a jeszcze na dodatek zostały zastosowane w podobnym czasie. Efektywny internetowy marketing powinien być zbiorem kolejno wykonywanych kroków. Dopiero gdy coś nie działa, trzeba to zmodyfikować lub zastosować coś zupełnie innego.

Ten aspekt łączy się częściowo z drugą bardzo ważną zasadą marketingu w social media, która mówi o tym, że wszelkie działania reklamowe powinny być zawsze zaplanowane i to z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. W tym wypadku spontaniczność wcale aż tak bardzo nie popłaca. Oczywiście użytkownicy social media lubią naturalność i lubią też, gdy firma na bieżąco reaguje na ich sygnały i od czasu do czasu zaskoczy ich wstawieniem nietypowej treści czy publikacją nieoczywistego dla niej zdjęcia, jednakże nawet te z pozoru „spontaniczne” akcje są akcjami przemyślanymi i uwzględnionymi w całej strategii marketingowej. Nic nie ma prawa dziać się z przypadku. Spontaniczny marketing to prosty sposób do wytworzenia chaosu i zmarnotrawienia olbrzymiej ilości czasu (a zarazem i energii, i pieniędzy).

Wielowymiarowe działania

Drugim poważnym błędem jest natomiast ograniczanie się do działania wyłącznie na jednym portalu społecznościowym. A tak postępować po prostu nie wolno. Jeżeli chce się rozkręcić social media marketing, to od samego początku warto go rozkręcać na różnych kanałach, budując społeczność przynajmniej na dwóch czy trzech portalach społecznościowych jednocześnie. Tę samą treść można opublikować wielokrotnie. Można nawet delikatnie ją zmodyfikować, by na każdym portalu społecznościowym umieścić ją w nieco innej formie – raz uzupełnioną zdjęciami, a innym razem skondensowaną w kilku zdaniach i zakończoną dodatkowym cytatem. Użytkownik ma zostać wprost zasypany konkretnym przekazem. Dzięki temu na pewno go zapamięta, choćby nawet nie starał się tego robić.

Ponownie nie należy jednak przesadzać w drugą stronę i zarzucać użytkowników swoimi treściami w nachalny sposób. Nie ma sensu co godzinę dodawać nowych publikacji. Nie powinno się też kopiować dokładnie tych samych treści, dlatego – tak jak zostało to powiedziane w poprzednim akapicie – nawet drobne zmiany są w nich wskazane. Social media marketing musi być stosowany z wyczuciem. W przeciwnym wypadku łatwo zostać posądzonym o spam, a spamu nikt nie lubi.

Forex

Redakcja belchatow.net.pl

"Belchatow.net.pl" to prężnie rozwijająca się redakcja internetowa, która skupia się na szerokim spektrum tematów związanych z IT, pracą, rozwojem osobistym, e-commerce, marketingiem, biznesem i finansami. Ich działalność obejmuje dostarczanie czytelnikom najnowszych informacji, praktycznych porad oraz inspirujących artykułów na temat wyżej wymienionych obszarów. Zespół redakcyjny "Belchatow.net.pl" składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie IT, przedsiębiorczości, finansów oraz marketingu, którzy śledzą najnowsze trendy i innowacje w swoich dziedzinach. Ich celem jest nie tylko informowanie czytelników o najważniejszych wydarzeniach i zmianach na rynku, ale także wspieranie ich w rozwoju zawodowym i osobistym, inspirując do ciągłego doskonalenia oraz osiągania sukcesów w życiu zawodowym i biznesowym. "Belchatow.net.pl" dąży do budowania społeczności profesjonalistów i przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać się, wymieniać doświadczeniami i wspólnie osiągać cele biznesowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?